Intervju
Autor: Branka Capurso, 17. 4. 2012.

Ljubav na prvi pogled

Klaudia Dobroslavić, učenica 8.c razreda naše škole, vrlo je uspješna košarkašica. Igra za juniore i seniore ženskog košarkaškog kluba Ragusa kao i za Hrvatsku reprezentaciju. Iz svog pretrpanog rasporeda odvojila je vrijeme za razgovor o svojim uspjesima i nadanjima.

1. Zašto košarka?

Mama i tetka su mi bile košarkašice. Odlučila sam krenuti njihovim stopama, a kao maloj lopta mi je bila najdraža igračka.

2. Što te privlači tome sportu?

Svidjela mi se odmah na prvom treningu. Mogu čak reći da je to bila ljubav na prvi pogled. Voljela sam se igrati loptom i šutirati koš, bilo mi je prvenstveno zabavno, ali mi se svidjelo i to što je bio timski sport pa nije sve bilo samo na mojim leđima.

3. Podržava li te obitelj?

Mama i tata me najviše podržavaju, savjetuju me i na svakoj domaćoj utakmici bodre me na tribinama.Tu je i moja sestra koja je također stravstvena navijačica, a povremeno dobijem podršku i od svojih prijateljica kada dođu na neki susret.

4. Imaš li idole?

Nemam baš puno hrvatskih idola, ali idoli su mi većinom igrači NBA lige. To je, zasigurno, moj najdraži igrač Los Angeles Lakersa, Kobe Bryant.

5. Kako se osjećaš igrajući za više uzraste?

Čast mi je igrati za starije. Ja sam ipak među najmlađima u našem klubu. Nema nas puno koji treniramo tako da je to i potreba. Ulazim u igru sa starijima i shvaćam svoju ulogu u timu jako ozbiljno.

6. Kako je biti dio hrvatske reprezentacije?

Biti igračica reprezentacije je jako velika čast i divan osjećaj, ali ne hvalim se time. Igrati za Hrvatsku ipak nije mala stvar i moram priznati da je osjećaj izvrstan i moćan. Ipak na neki način predstavljam državu.

7. Kako uspjevaš izbalansirati učenje s čestim putovanjima na turnire?

Vrlo dobra sam učenica. Malo sam lijena, mogla bih i bolje. Moram priznati da su profesori jako susretljivi i da mi pomažu izbalansirati košarku i školu.Trening nekad imam čak i dva puta dnevno, ali bez obzira na sve, na treningu sam redovito.

8. Koje uspjehe bi istakla?

Ne znam ih baš sve nabrojati, ali znam da ih imam puno. To je ipak timski sport tako da mi je teško popamtiti sva mjesta koja smo zajedno osvojili.

9. Jesi li ikada imala neugodno iskustvo na terenu?

Nije ugodan osjećaj izgubiti utakmicu radi nepoštenih sučevih odluka, naravno da ima puno konflikata na terenu. Do sada nisam imala neko jako neugodno iskustvo, kao što je potući se sa protuigračicama i nadam se da to nikada neću doživjeti.

10. Buduća karijera?

Voljela bih nastaviti s dobrom igrom jer mislim da mi ovaj sport stvarno ide i dobro se osjećam igrajući. No nadam se da neću ostati u Dubrovniku gdje ženska košarka nije razvijena koliko bi trebala biti. Ako ne dobijem priliku igrati negdje u inozemstvu što bi bilo ispunjenje mojih snova, htjela bih nastaviti igrati u nekom drugom hrvatskom klubu. Ne bih htjela ostaviti košarku jer mislim da mi stvarno dobro ide.

Ana Radović, 8.c