preskoči na sadržaj

Osnovna škola Marina Držića Dubrovnik

Login

 

   

               dum Marin

   

 

Kalendar rada

                          
         RAZREDNA NASTAVA
 
1. sat:     8:00 - 8:45
2. sat:     8:50 - 9:35
        ODMOR         
3. sat: 10:00 - 10:45
4. sat: 10:45 - 11:30
5. sat: 11:35 - 12:20
6. sat: 12:25 - 13:10
 

                 

         PREDMETNA NASTAVA

 
1. sat:   8:00 -   8:45 
2. sat:   8:50 -  9:35
3. sat:   9:40 - 10:25 
        ODMOR           
4. sat: 10:45 - 11:30 
5. sat: 11:35 - 12:20 
6. sat: 12:25 - 13:10
7. sat: 13:15 - 14:00 
 


    L E K T I R A

        šk. g. 2020./2021. 

 

 

1. razred

Jean-Baptiste Baronian: Figaro, mačak koji je hrkao 

Ljudevit Bauer: Tri medvjeda i gitara

Ana Đokić-Pongrašić: Nemaš pojma, Grizlijane

Jacob i Wilhelm Grimm: Crvenkapica, Snjegulica, Trnoružica

Željka Horvat-Vukelja: Hrabrica

Željka Horvat-Vukelja: Slikopriče

Svjetlan Junaković: Dome, slatki dome

Jens Sigsgaard: Pale sam na svijetu

Sunčana Škrinjarić: Gospođica Neću 

Grigor Vitez: Ogledalce

 

2. razred

Hans Christian Andersen: Bajke

Ivica Bednjanec: Durica

Dubravko Horvatić: Stanari u slonu

Hrvoje Kovačević: General Kiro

Ela Peroci: Djeco, laku noć

Ema Pongrašić: Princeza i zmaj

Božidar Prosenjak: Miš

Sunčana Škrinjarić: Plesna haljina žutog maslačka

Nevenka Videk: Pismo iz Zelengrada

Ratko Zvrko: Grga Čvarak

enlightenedNapomena: raspored čitanja po odjelima pogledajte u priloženom dokumentu na dnu stranice.

 

 

3. razred

Mato Lovrak: Vlak u snijegu

Ivana Brlić-Mažuranić: Čudnovate zgode šegrta Hlapića

Luko Paljetak: Miševi i mačke naglavačke

Sanja Polak: Dnevnik Pauline P.

Ezop: Basne

Jeff Kiney: Gregov dnevnik - Kronike Grega Heffleyja

Mladen Kopjar: Čokoladne godine

Nada Mihaljević: Anđeo plišanih igračaka

enlightenedNapomena: raspored čitanja po odjelima pogledajte u priloženom dokumentu na dnu stranice.

 

4. RAZRED

Zvonimir Balog: Ja magarac 

Ivana Brlić-Mažuranić: Regoč i Šuma Striborova

Hrvoje Hitrec: Eko Eko 

Erich Kästner: Emil i detektivi

Astrid Lindgren: Pipi Duga Čarapa

Mato Lovrak: Družba Pere Kvržice

Liz Pichon: Tom Gates - Odlični izgovori

Zoran Pongrašić: Mama je kriva za sve

David Walliams: Banditska bakica

 enlightenedNapomena: raspored čitanja po odjelima pogledajte u priloženom dokumentu na dnu stranice.

 

5. RAZRED

Ivan Kušan: Koko u Parizu      

Ferenc Molnar: Junaci Pavlove ulice

Milivoj Matošec: Strah u Ulici lipa

Aleksandar Puškin: Bajka o ribaru i ribici

Miro Gavran: Kako je tata osvojio mamu

Roald Dahl: Charlie i tvornica čokolade

Grigor Vitez: Kad bi drveće hodalo

Izborna

 enlightenedNapomena: raspored čitanja po odjelima pogledajte u priloženom dokumentu na dnu stranice.

 

 6. RAZRED

Ivana Brlić-Mažuranić: Priče iz davnina

Ivona Šajatović: Tajna ogrlica sa sedam rubina

Melita Rundek: Psima ulaz zabranjen

Panika u Strahogradu

C. S. Lewis: Kronike iz Narnije – Čarobnjakov nećak

Zoran Pongrašić: Gumi-gumi

Miro Gavran: Zaljubljen do ušiju

Izborna

 enlightenedNapomena: raspored čitanja po odjelima pogledajte u priloženom dokumentu na dnu stranice.

 

 7. RAZRED

Božidar Prosenjak: Divlji konj

Dobriša Cesarić: Pjesme

Deborah Ellis: Djevojčica iz Afganistana

Jean Kwok: Izgubljena u prijevodu

R. J. Palacio: Čudo

Pavao Pavličić: Dobri duh Zagreba

Nada Mihelčić: Zeleni pas

Izborna

enlightenedNapomena: raspored čitanja po odjelima pogledajte u priloženom dokumentu na dnu stranice.

 

 8. RAZRED

Richard Bach: Galeb Jonathan Livingston

Karl Bruckner: Sadako hoće živjeti

Anna Frank: Dnevnik Anne Frank

Siniša Glavašević: Priče iz Vukovara

Nick Hornby: Sve zbog jednog dječaka

Nada Mihelčić: Bilješke jedne gimnazijalke

Ransom Riggs: Dom gospođice Peregrine za čudnovatu djecu

Izborna

enlightenedNapomena: raspored čitanja po odjelima pogledajte u priloženom dokumentu na dnu stranice.

 

preskoči na navigaciju