preskoči na sadržaj

Osnovna škola Marina Držića Dubrovnik

Login

 

   

               dum Marin

   

 

Kalendar rada

                          
         RAZREDNA NASTAVA
 
1. sat:     8:00 - 8:45
2. sat:     8:50 - 9:35
        ODMOR         
3. sat: 10:00 - 10:45
4. sat: 10:45 - 11:30
5. sat: 11:35 - 12:20
6. sat: 12:25 - 13:10
 

                 

         PREDMETNA NASTAVA

 
1. sat:   8:00 -   8:45 
2. sat:   8:50 -  9:35
3. sat:   9:40 - 10:25 
        ODMOR           
4. sat: 10:45 - 11:30 
5. sat: 11:35 - 12:20 
6. sat: 12:25 - 13:10
7. sat: 13:15 - 14:00 
 

   

Prijavite se svojim AAI@Edu.HR elektroničim identitetom

 

POPIS DJELA: 

1. razred 

Bajke - Jacob i Wilhelm Grimm

Izabrane pjesme - Grigor Vitez

A zašto ne bi... - Grigor Vitez

 

2. razred 

Priče ili bajke iz prošlih vremena s poukom - Charles Perrault

Ljepotica i zvijer - Jeanne-Marie Leprince de Beaumont

Bajke - Hans Christian Andersen

Pinocchiove pustolovine - Carlo Collodi

Poštarska bajka - Karel Čapek

 

3. razred 

Hrvatske narodne bajke

Basne - Ezop

Čarobnjak iz Oza - Lyman Frank Baum

Petar Pan - James Matthew Barrie

Bijeli jelen - Vladimir Nazor

Čudnovate zgode šegrta Hlapića - Ivana Brlić-Mažuranić

Basne - Ivana Brlić-Mažuranić

Priča o doktoru Dolittleu - Hugh Lofting

Vlak u snijegu - Mato Lovrak

Nemam vremena - Sanja Pilić

 

4. razred 

Heidi - Johanna Spyri

Knjiga o džungli - Rudyard Kipling

Šuma Striborova - Ivana Brlić-Mažuranić

Regoč - Ivana Brlić-Mažuranić

Priče iz davnine) - Ivana Brlić-Mažuranić

Bambi - Felix Salten

Družba Pere Kvržice - Mato Lovrak

Esperel - grad malih čuda - Sanja Lovrenčić

Mama je kriva za sve - Zoran Pongrašić

Bum Tomica  - Silvija Šesto

 

5. razred 

Usmene narodne priče - Hrvatska narodna (usmena) književnost

Put u središte Zemlje - Jules Verne

20.000 milja pod morem - Jules Verne

Put oko svijeta u 80 dana - Jules Verne

Pustolovine Toma Sawyera - Mark Twain

Pustolovine Huckleberryja Finna - Mark Twain

Legende o Kristu - Selma Lagerlöf

Izabrane pjesme - Grigor Vitez

Filip, dječak bez imena - (1994) - Anto Gardaš

 

6. razred 

Gulliverova putovanja  - Jonathan Swift

Povjestice - (1866 i kasnije) - August Šenoa

Pisma iz mog mlina - Alphonse Daudet

Kraljević i prosjak - Mark Twain

Mali lord Fauntleroy - Frances Hodgson Burnett

Sretni princ - Oscar Wilde

Veli Jože - Vladimir Nazor

Kroz pustinju i prašumu - Henryk Sienkiewicz

Sunce djever i Neva Nevičica - Ivana Brlić-Mažuranić

Regoč - Ivana Brlić-Mažuranić

Priče iz davnine - Ivana Brlić-Mažuranić

 

7. razred 

Robinson Crusoe  - Daniel Defoe

Oliver Twist - Charles Dickens

Čuvaj se senjske ruke - August Šenoa

Odabrane pripovijetke  - Vjenceslav Novak

Iz velegradskog podzemlja - Vjenceslav Novak

Izabrane pripovijesti - Dinko Šimunović

Duga - Dinko Šimunović

Odabrane pripovijetke - Vladimir Nazor

Voda  - Vladimir Nazor

Priče s ostrva, iz grada i sa planine - Vladimir Nazor

 

8. razred

Romeo i Julija - William Shakespeare

Prosjak Luka - August Šenoa

Branka - August Šenoa

Začuđeni svatovi - Eugen Kumičić

Sirota - Eugen Kumičić

Izabrane pripovijesti - Dinko Šimunović

Alkar - Dinko Šimunović

Srebrne svirale - Dragutin Tadijanović

Mor  - Đuro Sudeta

Odabrane pripovijetke - Ivan Goran Kovačić

Dnevnik Anne Frank - Anne Frank

Mali princ - Antoine de Saint-Exupéry

Bilješke jedne gimnazijalke - Nada Mihelčić

 

preskoči na navigaciju