Osjećala sam se kao prava pobjednica
Autor: Administrator , 14. 5. 2010.

U Omišu je od 9. do 11. svibnja održano Državno natjecanje iz Hrvatskoga jezika.

Na natjecanju  je sudjelovalo 30 natjecatelja koji su ostvarili najbolje rezultate na županijskim natjecanjima.

Zrinka Pivac, učenica 7. c razreda naše škole, prvakinja naše Županije, pozvana je na Državno natjecanje kamo je otputovala u pratnji svoje mentorice Jele Sršen i na natjecanju osvojila prvo mjesto.

Uspjeh naše Zrinke na Državnom natjecanju iz Hrvatskoga jezika bio je povod za kratak razgovor s pobjednicom.

Što te motiviralo da se uključiš u dodatnu nastavu iz Hrvatskoga jezika?

Za dodatni rad su me motivirale moje profesorice i mama koje su smatrale da imam talenta, a kako nisam imala puno obveza, odlučila sam pokušati.

Kako si se osjećala saznavši da si pozvana na Državno natjecanje?

Bila sam jako sretna jer smo se profesorica i ja stvarno trudile i bilo mi je drago da je naš svakodnevni rad urodio plodom.

Jesi li imala tremu?

Tremu sam imala samo pred početak testa, no mislim da je to prirodno. Važno mi je da zbog treme nisam izgubila koncentraciju.

Tvoja očekivanja prije natjecanja?

Doista nisam očekivala da ću pobijediti, ali sam očekivala da ću biti među boljima.

A test?

Test je bio stvarno težak i trebalo mi je 80 minuta da sve riješim i prekontroliram.

Znamo da je odlazak na Državno natjecanje, bez obzira na osvojeno mjesto, nagrada za uloženi trud.

Kako si provela dva dana u Omišu?

Jako me veselio put u Omiš i nisam puno razmišljala o ishodu natjecanja.  Provela sam dva sjajna dana. Odsjeli smo u dobrom hotelu. Upoznala sam dvije stvarno odlične cure, jednu iz Mokošice, drugu iz Knina. Zabavljale smo se i sprijateljile te smo odlučile da ćemo i iduće godine vježbati kako bismo, ako je moguće, mogle to ponoviti.

Posebno me se dojmio odlazak u Split koji je stvarno divan grad i drago mi je da sam ga posjetila.

Doček u školi?

Kad sam se vratila u školu, osjećala sam se kao prava pobjednica. Poznati i nepoznati su mi čestitali, ravnateljica mi je uručila buket, a uvijek ću pamtiti pljesak kojim su me dočekali učenici iz moga razreda.

Tihana Oreč 7.c