Vjeronauk
Šetnja Stradunom
Autor: Administrator , 28. 10. 2015.

Vjeroučenici  4. c. OŠ Marina Držića šetali su Stradunom i „susreli Isusa“ te se s Njim  „zaustavili u  razgovoru, pitali ga i odgovarali mu na različita pitanja,  itd…“ Poslušajmo  ih:

Jednog dana dok sam šetao Stradunom susreo sam Isusa. Pitao sam ga a gdje je Bog, što radi, što misli, što jede. On mi je odgovorio: „ Bog je svuda, radi čuda, ne jede ništa!“

Kako je u raju“ pitao sam dalje. „ U raju je lijepo“ rekao mi je.

„A koliko je ljudi u raju?“ „Dosta je ljudi u raju“!

„Kako si sišao na zemlju?“ „Sišao sam s neba na zemlju s Duhom Svetim“.

„Adio! Moram doma“. „Dobro!“

Nikola Pasković

Jednog dana šetala sam Stradunom. Najednom naiđe neki čovjek s dugom smeđom rićastom kosom. Rekao mi je: „Zdravo Andrea!“ Nisam znala tko je pa sam rekla: „Zdravo, tko ste Vi!?“

„Ja sam Isus“ rekao je. Ja stvarno nisam mogla vjerovati. Osjećala sam se čudno.

Rekao mi je: „ Dođi Andrea, uhvati me za ruku i idemo putem nebeskim!“

Uhvatila sam ga za ruku i krenuli smo. Prvo me je odveo u raj. Ispričao mi je sve o Adamu i Evi. Zatim me odveo na neka sveta mjesta. Ispričao mi još i sve o Mojsiju, Ponciju Pilatu i o sv. Petru. Odveo me je i na njegov grob. I pokazao mi je njegov križ.

Kad je došlo vrijeme rastanka dao mi je neku ogrlicu s križem i lopticama okolo. Bila je to sveta krunica.

Andrea Brnin

„Isuse, jesi to ti?“

„Jesam Luka!“

„Mogu li ti postaviti dva pitanja?“

„Naravno!“

„Kakav ću ja biti čovjek?“

„To ovisi o tebi“.

„Isuse, a hoću li biti sretan čovjek?“

„To također ovisi o tebi!“

„Hvala ti Isuse!“

„Adio Luka!“

„Hvaljen Isus!“

Luka Anić

Šetao sam Stradunom i susreo sam Isusa. On me je pitao gdje je a ja sam mu rekao da je na Stradunu. Pitao me je zatim jesam li vjernik. Rekao sam mu da  jesam. Začudio sam se zašto me to pita jer on sve zna.

Na kraju se ipak samo htio družiti sa mnom.

Petar Ruso

„Bog Isuse!“

„Bog i tebi dječače!“

Kako si, pita me Isus.

„Dobro, a ti Isuse, kako si ti?“ a on mi odgovori : „Dobro sam“.

„Isuse, kako ti je u našem gradu?“ pitam ga a on mi odgovara da je dobro i da je grad lijep.

„Dobro Isuse, Bog, vidimo se!“

„Bog i tebi, dobri dječače!“

Lukas Papac

Jednog dana šetao sam Stradunom i bilo je oblačno. Šetao sam ulicama i mislio na Isusa i prijatelje i bio sam usamljen. Sjeo sam na klupu i dogodilo se čudo. Ispred mene se pojavio Isus. Ja sam bio jako iznenađen. Isus mi je rekao: „Borna, ti nisi nikad usamljen jer ja sam uvijek uz tebe i tvoje prijatelje“!

Borna Lakić

Šetala sam Stradunom sa svojom bakom. Ušle smo u crkvu sv. Vlaha. U crkvi je bila jedna obitelj s  djetetom koje je bilo jako bolesno. Roditelju su mu bili tužni. Svećenik je pozvao sve ljude da mole za  zdravlje tog dječaka. I ja sam se u toj molitvi susrela s Isusom.

Marija Granić

Dragi Isuse!

Stvarno sam sretan što sam te susreo i što nas štitiš od zlih ljudi. Možda sam nekada bio zločest, ali žao mi je i obećajem da ću se popraviti.

Marino Avramović

Jednog dana šetala sam Stradunom i vidjela jednom čovjeka kako pomaže starcu. Odmah sam mu potrčala pomoći. Kad sam došla do njega rekla sam mu: „Dajte da Vam pomognem!“

Isus: „Hvala ti!“

Valda Miović

Šetala sam Stradunom. Karić je jurio. Ljudi nisu mogli vjerovati kako juri po Stradunu. Jurio je prema meni a ja to nisam znala. Čula sam nečiji glas: Dora! Bježi, karić će te udariti! Vidjela sam karić i pomakla se. Nebo je u tom času obasjalo sunce. I ja sam mu se od srca zahvalila.

Dora Japunčić

Ja: „Isuse, jesi li to ti?“

Isus: „Jesam Rina! Molim te napravi mi jednu uslugu!“

Ja: „ Hoću Isuse! Sve što ti tražiš ja ću učiniti“.

Isus: „Dobro, onda pomiri sve ljude koji se svađaju i reci im da ja dolazim na zemlju“.

Ja: „Hm, dobro Isuse, dat ću sve od sebe!

Rina Taslaman

Na Stradunu sam vidjela puno ljudi u lijepoj odjeći, ali svi su bili ljuti i tužni. Nakon par minuta vidjela sam dječaka u poderanoj odjeći s osmjehom na licu kako trči preko Straduna. I u njemu sam vidjela Isusa. Tog dana sam shvatila da nije važno jesi li bogat ili nisi. Važno je ono što nosiš u sebi. I tako je završila moja šetnja Stradunom.

Luna Žitković

Jednog dana na Stradunu sam sreo Isusa. Pitao sam ga kako je to u raju. On je odgovorio da ću vidjeti ako budem dobar i dođem tamo. Nakon toga čuo sam gradsko zvono. Morao sam ići u muzičku pa smo se rastali.

Andrija Cetinić

Da na Stradunu susretnem Isusa ja bi otišao do najbliže crkve i pokazao Isusa svećeniku.  Kad bi njih dvojica završila razgovor pitao bi Isusa kako može biti u svim ljudima i hostijama u isto vrijeme. Također bi ga pitao koliko je ljudi u raju a koliko ih je u paklu. Pitao bi ga i zašto se rijetko pojavljuje u obliku Oca. Još bi ga pitao prije koliko godina je nastao svijet. I nakon svega toga drugima bih rekao da je Isus u gradu.

Toni Šarić

Šetam Stradunom i vidim puno ljudi. Svi nezadovoljni… Vidim i jednog dječaka koji je bio sretan te u njemu prepoznam Isusa.

Stijepo Antunica

Jednog dana sam se šetao Stradunom. Kraj crkve sv. Vlaha susreo sam Isusa. Pitao sam ga kako je nastao svijet, raj … Kad smo se porazgovarali Isus mi je rekao da ga Bog zove i da mora ići. Ja sam otrčao doma da roditeljima sve ispričam.

Marin Hozić

Išao sam prema crkvi sv. Vlaha. Prolazeći Stradunom pogled mi se zaustavio na starcu koji je ležao u jednoj uskoj ulici. Prišao sam mu i pitao ga treba li pomoć. Odgovorio  mi je da ništa nije ni jeo ni pio već 4 dana. Otišao sam do prve butige i napunio saket hranom i pićem. Vratio sam se do starca i predao mu saket. Starac je jeo i pio sve dok se nije zasitio. Kad je prestao dao sam sav novac kojeg sam imao u džepu. Uvečer kad sam zaspao Isus mi je rekao: „Hvala ti što si mi pomogao!“

Zvonimir Miloglav