Javni poziv za pomoćnike u nastavi 7. 8. 2023.
Javni poziv 30. 6. 2023. - ekskurzija
Škola u prirodi
Ekskurzija
Javni poziv za pomoćnike u nastavi
Pomoćnici u nastavi
Autor: Administrator , 16. 8. 2019.

Temeljem Pravilnika o pomoćnicima u nastavi te stručno komunikacijskih posrednika (NN 102/18) te u okviru projekta „Pomoćnici u nastavi u osnovnim školama Grada Dubrovnika -faza III“ prijavljenog na Poziv za dostavu projektnih prijedloga Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta „Osiguravanje pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika učenicima s teškoćama u razvoju u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno-obrazovnim ustanovama“, faza III. broj poziva UP.03.2.1.03. u okviru Europskog socijalnog fonda i Operativnog programa „Učinkoviti ljudski potencijali“ 2014-2020., Osnovna škola Marina Držića kao nositelj projekta objavljuje

JAVNI POZIV ZA OBAVLJANJE POSLOVA POMOĆNIKA

U NASTAVI  ZA UČENIKE S TEŠKOĆAMA U

OSNOVNOJ ŠKOLI MARINA DRŽIĆA

.Mjesto rada:

1. Osnovna škola Marina Držića, Volantina 6, Dubrovnik - 6 pomoćnika s tjednim zaduženjem od 20 do 25 sati.

Vrsta ugovora: ugovor na određeno vrijeme za školsku godinu 2019./2020. sukladno članku 7. Pravilnika o pomoćnicima u nastavi i stručnim komunikacijskim posrednicima.

UVJETI:

- najmanje završeno četverogodišnje srednjoškolsko obrazovanje

- završeno osposobljavanje i stečena djelomična kvalifikacija za pomoćnika u nastavi

- nepostojanje zapreka za zasnivanje radnog odnosa u školskoj ustanovi iz članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi.

Natjecati se mogu kandidati oba spola, sukladno članku 13. Zakona o ravnopravnosti spolova.

OPIS POSLOVA:

Osnovna je zadaća pomoćnika u nastavi pružati neposrednu podršku učeniku s teškoćama u razvoju tijekom boravka u školi i izvanučioničkim aktivnostima. Poslovi pomoćnika u nastavi su: pomoć u komunikaciji i socijalnoj uključenosti, pomoć u kretanju, pomoć pri uzimanju hrane i pića, pomoć u obavljanju higijenskih potreba, pomoć u obavljanju školskih aktivnosti i zadataka, suradnja s učiteljima/nastavnicima te vršnjacima učenika.

S odabranim kandidatima škola će sklopiti ugovor na određeno vrijeme u kojem će biti utvrđeni poslovi, trajanje te međusobna prava, obveze i odgovornosti ugovornih strana.

Odabrani kandidati obvezni su prije početka rada savladati program edukacije pomoćnika u nastavi. Kandidati koji su već završili taj program trebaju dostaviti potvrdu kojom to dokazuju te nisu obvezni pohađati edukaciju.

Uz prijavu na javni poziv kandidati su dužni priložiti sljedeće dokumente u izvorniku ili preslici:

- vlastoručno potpisanu zamolbu za zasnivanje radnog odnosa

- životopis

- preslik domovnice

- dokaz o odgovarajućem stupnju obrazovanja

- uvjerenje o nekažnjavanju, ne starije od 30 dana od dana objave javnog poziva

- pisani dokaz (potvrda/uvjerenje) o završenoj edukaciji za pomoćnika u nastavi ukoliko je kandidat završio edukaciju.

Škola će kandidate koji ispunjavaju formalne uvjete pozvati na razgovor.

Odabrani kandidati dužni su prije sklapanja ugovora o radu dostaviti na uvid originalne dokumente.

Prijave se podnose izričito u papirnatom obliku, u zatvorenoj omotnici preporučenom pošiljkom ili direktnom dostavom na adresu Osnovna škola Marina Držića, Volantina 6, 20000 Dubrovnik, svakim radnim danom od 8.00 do 12.00  sati u koju se kandidat prijavljuje s naznakom: “Ne otvaraj – javni poziv za obavljanje poslova pomoćnika u nastavi za djecu s teškoćama”

Rok za dostavu prijava je do 24. kolovozaa 2019., a u slučaju nedovoljno prijavljenog broja kandidata ili povećanja broja pomoćnika tijekom školske godine, ovaj javni poziv ostat će otvoren do daljnjeg.

Nepravodobne i nepotpune prijave neće biti razmatrane.

Ovaj javni poziv bit će objavljen na službenim stranicama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, te na web stranici Osnovne škole Marina Držića.

Osnovna škola Marina Držića

KLASA:112-01/19-02/03

UR. BROJ: 2117/01-20-01-19-1

Dubrovnik, 16. kolovoza 2019.